Nissan – X-Trail Satışa Sunuldu

0
537

Nissan Genel Müdürü Sinan Özkök yaptığı değerlendirmede, “SUV pazarına olan alaka ve talep her geçen gün artmaya devam ediyor. Rekabetin bu denli yoğun olduğu bir ortamda X-Trail modelimizin SUV segmentindeki dünya öncülüğü ile gurur duyuyoruz. Avrupa ile aynı anda satışa sunduğumuz yeni X-Trail’in, yenilenen özellikleriyle müşterilerimizin beklentilerini karşılamaya devam edeceğine ve aile boyu heyecan yaratacağına inanıyoruz.” diye konuştu.

Rogue olarak satışa sunulduğu AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ pazarı da dahil olmak üzere ilk neslin satışa sunulduğu 2000 seneninden bu yana tüm dünyada 3,7 milyon adet Nissan X-Trail satıldı. Araç Avrupa pazarında 500 bin kişiye erişti. 2014 seneye oranla 2015 seneninde satışlarını ikiye katlayan Nissan X-Trail, 2016 seneninde da satışlarını yüzde 40 oranında artırdı.

Araç, 130 HP gücündeki 1,6 litrelik dizel motor seçeneği ve bu motora eşlik eden değişik şanzıman seçenekleri ile satışa çıktı. Yakıt tüketimi ise 5.1 litre ile 5.3 litre arasında değişiyor.

Yeni X-Trail, 162 bin 500 TL’den başlayan ve 190 bin 900 TL’ye erişen ücretleri ile Türkiye’de satışa sunuldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin